Редовна седница 02.04.2024.

1. Усвајање записника са редовне седнице одржане 06.02.2024. године, и електронске седнице одржане 05.03.2024. године

2.1. др Петар Митрић, избор у звање научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
2.2. др Драган Лукић, реизбор у звање научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
2.3. Никола Вујадиновић, избор у звање истраживач приправник (материјал)

3.1. др Маја Рабасовић, избор у звање научни саветник (материјал)
3.2. др Милица Ћурчић, избор у звање виши научни сарадник (материјал)
3.3. др Вељко Јанковић, избор у звање виши научни сарадник (материјал, радови)
3.4. др Бојан Николић, реизбор у звање виши научни сарадник (материјал)
3.5. др Димитрије Степаненко, реизбор у звање виши научни сарадник (материјал, радови)
3.6. др Ивана Васић, реизбор у звање виши научни сарадник (материјал, радови)

4. Изјашњавање о подршци кандидату за ректора (допис Универзитета у Београду)

- кандидат: др Владан Ђокић, редовни професор Архитектонског факултета Универзитета у Београду

5. Именовање жирија за доделу Годишње и Студентске награде Института за физику, у саставу:

1. др Бојана Вишић, виши научни сарадник Института за физику
  2. др Јакша Вучичевић, виши научни сарадник Института за физику
  3. др Игор Франовић, научни саветник Института за физику

Кандидат за Годишњу награду:
    - др Марко Војиновић, виши научни сарадник - предлагач: др Бранислав Цветковић, научни саветник (номинација, публикације)

Кандидати за Студентску награду:
    - др Тијана Раденковић, научни сарадник - предлагач: др Марко Војиновић, виши научни сарадник (номинација, публикације)
    - др Данијел Обрић, истраживач сарадник - предлагач: др Бојан Николић, виши научни сарадник (номинација, публикације)
    - др Илија Иванишевић, истраживач сарадник - предлагач: др Љубица Давидовић, виши научни сарадник (номинација, публикације)
    - др Петар Митрић, истраживач сарадник - предлагач: др Дарко Танасковић, научни саветник (номинација, публикације)
    - др Ана Вранић, научни сарадник - предлагачи: др Марија Митровић Данкулов, научни саветник, и др Антун Балаж, научни саветник (номинација, публикације)
    - др Стефан Стојку, истраживач сарадник - предлагач: др Магдалена Ђорђевић, научни саветник (номинација, публикације)

6.1. др Антун Балаж (допис)
6.2. др Бранислав Цветковић, др Ненад Вукмировић, др Дејан Ђокић (допис)

Додатак: записник са редовне седнице Научног већа од 02.04.2024.

Гласа се јавно, по тачкама 1, 2, 3, 4 и 5.

Молимо колегинице и колеге да материјале за покретање поступака за изборе у звања доставе што раније како би Комисија за вредновање научног рада била у могућности да пружи одговарајућу помоћ у припреми и отклањању евентуалних недостатака. Комисија неће разматрати материјале пристигле након 27.03.2024. године у 13:00 часова.

Материјали за покретање поступака за изборе у звања на овој седници се примају закључно са 29.03.2024. године у 12:00 часова. Дописи и предлози за промену дневног реда у писаној форми се примају закључно са 01.04.2024. године у 12:00 часова.