Редовна седница 10.05.2022.

1. Усвајање записника са претходних електронских седница Научног већа Института за физику у Београду, одржаних 19.10.2021., 30.11.2021., 25.01.2022., 15.03.2022., са ванредне електронске седнице одржане 14.01.2022., и са ванредне седнице одржане 15.04.2022. године

2. Утврђивање предлога за изборе у научна звања и избори у истраживачко звање (извештај Комисије за вредновање научног рада):

2.1. др Сања Тошић, избор у звање виши научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
2.2. др Милош Ранковић, избор у звање виши научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
2.3. др Ненад Сакан, избор у звање виши научни сарадник (извештај, резиме, стара презентација, нова презентација)
2.4. др Наташа Аџић, избор у звање научни сарадник (извештај са прилогом, резиме, презентација)
2.5. др Маја Кузманоски, реизбор у звање научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
2.6. Михајло Радмиловић, избор у звање истраживач сарадник (извештај, допуњен извештај, презентација)

3.1. др Ненад Врањеш, избор у звање научни саветник (материјал, радови)
3.2. др Мирјана Перишић, избор у звање виши научни сарадник (материјал, радови)
3.3. др Јелена Маљковић, избор у звање виши научни сарадник (материјал, молба, поправљен материјал, одлука)
3.4. др Марко Младеновић, избор у звање виши научни сарадник (материјал, допуњен материјал)
3.5. др Светлана Савић-Шевић, реизбор у звање виши научни сарадник (материјал)
3.6. др Бојана Бокић, избор у звање научни сарадник (материјал)
3.7. др Игор Прлина, избор у звање научни сарадник (материјал, поправљен материјал, радови)
3.8. др Сања Ђурђић Мијин, избор у звање научни сарадник (материјал)
3.9. др Михаило Чубровић, реизбор у звање научни сарадник (материјал уклоњен због приватности података, поправљен материјал, допуњен материјал, радови, материјал верзија 4, радови верзија 4)
3.10. др Данко Бошњаковић, реизбор у звање научни сарадник (материјал, радови)
3.11. Марија Ивановић, избор у звање истраживач сарадник (материјал, побољшан материјал)
3.12. Јелена Баровић, избор у звање истраживач приправник (материјал)

4. Доношење одлуке о усвајању Програма научноистраживачког рада и Програма научноистраживачког подмлатка:

4.1. Центар изврсности за неравнотежне процесе Института за физику у Београду (програми)
4.2. Центар изврсности за физику чврстог стања и нове материјале Института за физику у Београду (програми)

5. Предлог кандидата за члана Савета Универзитета у Београду

5.1. др Саша Дујко, научни саветник (предлог са биографијом)

6. Кандидовање представника Института за физику за Веће научних области природно-математичких наука Универзитета у Београду

6.1. др Невена Пуач, научни саветник (предлог, биографија)

7. Позив Институту за физику за суорганизовање међународне конференције "Large Hadron Collider Physics 2023 (LHCP2023)" (текст позива)

8. Именовање добитника Годишње и Студентске награде Института за физику у Београду (извештај жирија)

9.1. др Антун Балаж (допис о раду Матичног научног одбора за физику)
9.2. др Игор Станковић (допис о пројекту Хоризон Европа)

Резултати гласања по тачки 5:

Од укупно 45 чланова Научног већа,

- подршку кандидату је дало:   41,
  - подршку кандидату није дало:  1,
  - неважећих листића је било:    1,
  - није гласало:                 2.

Резултати гласања по тачки 6:

Од укупно 45 чланова Научног већа,

- подршку кандидату је дало:   40,
  - подршку кандидату није дало:  2,
  - неважећих листића је било:    1,
  - није гласало:                 2.

Овлашћења за тајна гласања:
  - др Александар Крмпот (овлашћење)
  - др Горан Исић (овлашћење)
  - др Мирјана Грујић Бројчин (овлашћење)
  - др Невена Пуач (овлашћење)
  - др Радомир Бањанац (овлашћење)
  - др Зоран Мијић (овлашћење)

Додатак: записник са редовне седнице Научног већа од 10.05.2022.

Гласа се јавно по тачкама 1, 2, 3, 4 и 7, односно тајно по тачкама 5 и 6.

Молимо колегинице и колеге да материјале за покретање поступака за изборе у звања доставе што раније како би Комисија за вредновање научног рада била у могућности да пружи одговарајућу помоћ у припреми и отклањању евентуалних недостатака. Комисија неће разматрати материјале пристигле након 03.05.2022. године у 13:00 часова.

Материјали за покретање поступака за изборе у звања на овој седници се примају закључно са 06.05.2022. године у 12:00 часова. Дописи и предлози за промену дневног реда у писаној форми се примају закључно са 09.05.2022. године у 12:00 часова.

О питањима за која се тајно гласа, чланови Научног већа који су спречени да присуствују седници могу свој глас ковертирати код руководиоца Одељења за људске ресурсе (Јулијана Касалица).

Чланови већа који су спречени да лично доставе свој глас могу овласти руководиоца Одељења за људске ресурсе да на тајном гласању гласа у њихово име. Овлашћење важи само за конкретну седницу већа и за именовану тачку дневног реда. Овлашћење мора да садржи тачан датум седнице и да једнозначно именује тачку дневног реда на коју се односи. Овлашћење мора бити потписано од стране овлашћивача и упућено председнику односно заменику председника НВ у папирној или скенираној форми до почетка седнице. Сва приспела овлашћења биће заведена у архиви Института за физику.

Формулар за овлашћење: мустра