Електронска седница 25.01.2022.

1. Усвајање записника са претходне електронске седнице Научног већа Института за физику у Београду, одржане 30.11.2021.

2. Утврђивање предлога за изборе у научна звања и избори у истраживачко звање (извештај Комисије за вредновање научног рада):

2.1. Анђелија Петровић, избор у звање истраживач сарадник (извештај, поправљен извештај, презентација)
2.2. Андријана Шолајић, избор у звање истраживач сарадник (извештај, презентација)

3.1. др Александар Крмпот, избор у звање научни саветник (материјал, прилози, радови)
3.2. др Зоран Мијић, реизбор у звање виши научни сарадник (материјал, поправљен материјал, прилози)
3.3. др Бранка Хаџић, реизбор у звање научни сарадник (материјал)
3.4. Стефан Стојку, избор у звање истраживач сарадник (материјал)
3.5. Данијел Обрић, избор у звање истраживач сарадник (материјал)
3.6. Илија Иванишевић, избор у звање истраживач сарадник (материјал)

4. Усвајање листе приоритета за суфинансирање трошкова припремања и одржавања научних скупова у Републици Србији у 2022. години, на основу јавног позива МПНТР (позив). Редослед који су предложили организатори скупова:

4.1. 15th Photonics Workshop (допис др Марине Лекић)
4.2. IV Meeting on Astrophysical Spectroscopy (допис др Николе Веселиновића)

5.  Обавештења, питања, дописи и предлози:

5.1. Давање сагласности по допису др Александре Нине и др Николе Веселиновића (допис)

Додатак: записник са електронске седнице Научног већа од 25.01.2022.

Гласа се по тачкама 2-5.

Молимо колегинице и колеге да материјале за покретање поступака за изборе у звања доставе што раније како би Комисија за вредновање научног рада била у могућности да пружи одговарајућу помоћ у припреми и отклањању евентуалних недостатака. Комисија неће разматрати материјале пристигле након 18.01.2022. године у 13:00 часова.

Материјали за покретање поступака за изборе у звања на овој седници се примају закључно са 21.01.2022. године у 12:00 часова. Дописи и предлози за промену дневног реда у писаној форми се примају закључно са 24.01.2022. године у 12:00 часова.

О питањима за која се јавно гласа, одсутан члан НВ-а може послати електронском поштом свој глас секретару НВ-а. За све електронске седнице период гласања је од 09:00 до 17:00 часова на дан седнице.