Редовна седница 01.10.2024.

1. Усвајање записника са редовне седнице одржане 07.05.2024. године, и електронских седница одржаних 04.06.2024., 02.07.2024., 06.08.2024. и 03.09.2024. године

2.1. др Марко Николић, реизбор у звање виши научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
    2.2. др Дејан Симић, реизбор у звање научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
    2.3. др Андреј Буњац, реизбор у звање научни сарадник (извештај, резиме, презентација)
    2.4. Јелена Трајковић, избор у звање истраживач сарадник (извештај, презентација)
    2.5. Филип Крајинић, избор у звање истраживач сарадник (извештај, презентација)
    2.6. Сретен Јевремовић, избор у звање истраживач приправник (материјал)

3.1. др Милош Травар, избор у звање научни сарадник (материјал)
    3.2. Марта Букумира, избор у звање истраживач сарадник (материјал)
    3.3. Јована Јелић, избор у звање истраживач сарадник (материјал)
    3.4. Алекса Денчевски, избор у звање истаживач сарадник (материјал)

4. Избор представника у Већу института и кандидата за представника у Већу за студије при Универзитету (допис Универзитета у Београду):

- др Ненад Лазаревић, научни саветник; предлагачи: др Невена Пуач, др Душан Арсеновић, др Антун Балаж (кандидатура)

5.1. др Антун Балаж (допис)

Овлашћења:
   - др Марија Митровић Данкулов (овлашћење)

Гласа се јавно, по тачкама 1, 2 и 3, односно тајно по тачки 4.

Молимо колегинице и колеге да материјале за покретање поступака за изборе у звања доставе што раније како би Комисија за вредновање научног рада била у могућности да пружи одговарајућу помоћ у припреми и отклањању евентуалних недостатака. Комисија неће разматрати материјале пристигле након 25.09.2024. године у 13:00 часова.

Материјали за покретање поступака за изборе у звања на овој седници се примају закључно са 27.09.2024. године у 12:00 часова. Дописи и предлози за промену дневног реда у писаној форми се примају закључно са 30.09.2024. године у 12:00 часова.

Члан НВ који се налази на службеном одсуству ван Београда може да овласти секретара НВ да гласа у његово име. Овлашћење важи само за конкретну седницу НВ и за именовану тачку дневног реда. Овлашћење мора да садржи тачан датум седнице и да једнозначно именује тачку дневног реда на коју се односи. Овлашћење мора бити потписано од стране овлашћивача и упућено председнику односно заменику председника НВ у папирној или скенираној форми. Сва приспела овлашћења се морају завести у архиви Института, чиме постају важећа.